Amazfit Bip Спортски Паметен Часовник - Портокалов

Шифра: 256421

4590 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Спортски Smart Watch, 1.28", Gorilla Glass, IP68, GPS + GLONASS, Android 4.4, Bluetooth 4.0 BLE

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Amazfit Bip Smartwatch Портокалов

Amazfit BIP е со меѓународен firmware на англиски јазик.

Оваj мал паметен часовник е опремен со HD екран од 176x176 пиксели и 1,28 инчи. Изработен е од циркониум поликарбонат и висококвалитетно Gorilla Glass стакло отпорно на гребнатинки, сертифицирано со IP68 сертификат против прашина и течности. На екранот се применува reflective screen технологија, со којашто рефлектираната светлина го осветлува екранот и овозможува одлична визуелизација и голема заштеда на батеријата.

Интегрираните Sony GPS сателитски систем и GLONASS модул овозможуваат следење и зачувување вежби. Во комбинација со акцелерометар и монитор на срцевите отчукувања, паметниот часовник Amazfit Bip нуди комплетна контрола на активноста на твоето тело. Во прилог на претходно наведените функции наменети за спорт, Amazfit нуди и други опции корисни за секојдневна употреба: сигнализира дојдовни повици и пораки преку вибрации, дава директен пристап до вашите социјални пораки на Фејсбук, WeChat, WhatsApp, итн.

Благодарение на ниската потрошувачка на енергија и батерија од 190 mAh, Amazfit Bip гарантира до 45 дена на траење на батеријата и 30 часа со активен GPS модул. Овај Smartwatch доаѓа со софтвер на англиски јазик и е компатибилен со Android и iOS преку Bluetooth 4.0 конекција.

 • Компатибилност:
  Android (4.4 или понови верзии) и
  iOS (8.0 и понови верзии) преку BT4.0
 • Процесор: Dual Core, 1.2GH
 • RAM: 512MB
 • Надоградлива меморија: Не
 • Тип на екран: Капацитивен екран на допир
 • Димензии на приказ: 1,28 инчи
 • Безжично поврзување: Bluetooth V4.0BLE
 • Функции: GPS + GLONASS
 • Јазици: англиски, шпански, италијански, кинески
 • Сензори: PPG сензор за срцеви отчукувања, сензор за забрзување, жироскоп, геомагнетски сензор, светлосен сензор
 • Отпорност на вода и прашина: IP67
 • Батерија: 190mAh
 • Димензии и тежина: Ширина на ременот 22мм; тежина: 32гр
 • Пакет: Amazfit Bip, USB кабел, база за полнење, прирачник

Би можело да те интересира: Xiaomi Amazfit Bip Спортски Паметен Часовник - Зелен

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Amazfit Bip
Боја
Портокалова
Компактибилност со ОЅ
Android 4.4, iOS 8 или нивни понови верзии
CPU
Dual Core, 1,2 GHz
RAM
512MB
ROM
4GB
Материјал на куќиштето
Поликарбонат + Керамика
Вид на дисплеј
Материјал: Corning gorila стакло Touch резолуција: 176 x 176 пиксели
Големина на дисплеј
1.28 инчи
Wireless
WiFi, Bluetooth: V4.OBLE
Поврзување
Со апликација MiFit
Напредни функции
известувања, Bluetooth player Aliplay
Сензори
PPG сензор за срцеви отчукувања, сензор за забрзување, жироскоп, геомагнетски сензор, светлосен сензор
Батерија
Ширина: 220 mm Тежина: 32 g
Батерија
Литиум полимер, 190mAh Време на батеријата: околу 45 дена, со уклучен GPS: околу 30 часа
Пакет
1x Huami Amazfit smart часовник 1X USB Кабел 1X 1X База за полнење
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Amazfit Bip Спортски Паметен Часовник - Портокалов

Спортски Smart Watch, 1.28", Gorilla Glass, IP68, GPS + GLONASS, Android 4.4, Bluetooth 4.0 BLE

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

PrestaShop