Amazfit Bip Спортски Паметен Часовник - Портокалов

Шифра: 256421

4590  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Спортски Smart Watch, 1.28", Gorilla Glass, IP68, GPS + GLONASS, Android 4.4, Bluetooth 4.0 BLE

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Amazfit Bip Smartwatch Портокалов

Amazfit BIP е со меѓународен firmware на англиски јазик.

Оваj мал паметен часовник е опремен со HD екран од 176x176 пиксели и 1,28 инчи. Изработен е од циркониум поликарбонат и висококвалитетно Gorilla Glass стакло отпорно на гребнатинки, сертифицирано со IP68 сертификат против прашина и течности. На екранот се применува reflective screen технологија, со којашто рефлектираната светлина го осветлува екранот и овозможува одлична визуелизација и голема заштеда на батеријата.

Интегрираните Sony GPS сателитски систем и GLONASS модул овозможуваат следење и зачувување вежби. Во комбинација со акцелерометар и монитор на срцевите отчукувања, паметниот часовник Amazfit Bip нуди комплетна контрола на активноста на твоето тело. Во прилог на претходно наведените функции наменети за спорт, Amazfit нуди и други опции корисни за секојдневна употреба: сигнализира дојдовни повици и пораки преку вибрации, дава директен пристап до вашите социјални пораки на Фејсбук, WeChat, WhatsApp, итн.

Благодарение на ниската потрошувачка на енергија и батерија од 190 mAh, Amazfit Bip гарантира до 45 дена на траење на батеријата и 30 часа со активен GPS модул. Овај Smartwatch доаѓа со софтвер на англиски јазик и е компатибилен со Android и iOS преку Bluetooth 4.0 конекција.

 • Компатибилност:
  Android (4.4 или понови верзии) и
  iOS (8.0 и понови верзии) преку BT4.0
 • Процесор: Dual Core, 1.2GH
 • RAM: 512MB
 • Надоградлива меморија: Не
 • Тип на екран: Капацитивен екран на допир
 • Димензии на приказ: 1,28 инчи
 • Безжично поврзување: Bluetooth V4.0BLE
 • Функции: GPS + GLONASS
 • Јазици: англиски, шпански, италијански, кинески
 • Сензори: PPG сензор за срцеви отчукувања, сензор за забрзување, жироскоп, геомагнетски сензор, светлосен сензор
 • Отпорност на вода и прашина: IP67
 • Батерија: 190mAh
 • Димензии и тежина: Ширина на ременот 22мм; тежина: 32гр
 • Пакет: Amazfit Bip, USB кабел, база за полнење, прирачник

Би можело да те интересира: Xiaomi Amazfit Bip Спортски Паметен Часовник - Зелен

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Amazfit Bip
Боја
Портокалова
Компактибилност со ОЅ
Android 4.4, iOS 8 или нивни понови верзии
CPU
Dual Core, 1,2 GHz
RAM
512MB
ROM
4GB
Материјал на куќиштето
Поликарбонат + Керамика
Вид на дисплеј
Материјал: Corning gorila стакло Touch резолуција: 176 x 176 пиксели
Големина на дисплеј
1.28 инчи
Wireless
WiFi, Bluetooth: V4.OBLE
Поврзување
Со апликација MiFit
Напредни функции
известувања, Bluetooth player Aliplay
Сензори
PPG сензор за срцеви отчукувања, сензор за забрзување, жироскоп, геомагнетски сензор, светлосен сензор
Батерија
Литиум полимер, 190mAh Време на батеријата: околу 45 дена, со уклучен GPS: околу 30 часа
Батерија
Ширина: 220 mm Тежина: 32 g
Пакет
1x Huami Amazfit smart часовник 1X USB Кабел 1X 1X База за полнење
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Amazfit Bip Спортски Паметен Часовник - Портокалов

Спортски Smart Watch, 1.28", Gorilla Glass, IP68, GPS + GLONASS, Android 4.4, Bluetooth 4.0 BLE

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

PrestaShop