Roborock S7 Max Ultra роботска правосмукалка - бела

Шифра: 001163

73990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Суво и водено чистење, вибрациска Sonic технологија, автоматско подигнување на крпата, 5500Pa моќност на вшмукување

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена низ цела Македонија | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Roborock S7 Max Ultra роботска правосмукалка – бела

Роботската правосмукалка Roborock S7 Max Ultra е опремена со високо напредна станица која го прави чистењето на домот целосно автоматизирано. Новост кај оваа станицата е дека крпата и долниот дел од станицата исто така се сушат по автоматското чистење, што спречува ширење непријатни мириси. Се разбира, како и претходните модели, станицата овозможува и автоматско празнење на садот за прашина, како и полнење на резервоарот со чиста вода.

Друго подобрување на станицата на роботската правосмукалка Roborock S7 Max Ultra е полнењето, кое е за 30% побрзо во оваа верзија, а исто така го користи ноќното време и пониските цени на ел. енергија, што придонесува за поголема економичност.

Моќта на вшмукување на роботската правосмукалка е дури 5500 Pa, а во комбинација со надградената флексибилна четка, осигурува правосмукалката темелно да ја исчисти целата нечистотија, дури и од површини кои не се совршено рамни. Усовршено е и влажното бришење, со 3.000 вибрации во минута и посилен притисок надолу, што е за 30% поефикасно од претходната верзија, така што роботската правосмукалка ќе ги отстрани дури и најтврдокорните дамки и нечистотија. Доколку тоа сè уште не ве убедило, да напоменеме и дека крпата има способност и паметно да ги открива теписите, при што самата се крева за да можете непречено да ја користите правосмукалката во сите простории од вашата куќа.

Благодарение на напредната паметна навигација LiDAR 3.0, правосмукалката ќе детектира и пречки на подот за да не мора да поместувате ништо пред чистењето, а исто така има можност да поставите зони каде не треба да оди за да избегнете заглавување на правосмукалката на критични точки. Мапирањето е уште пософистицирано, роботот автоматски ќе создаде точна мапа на вашиот простор, вклучувајќи 3Д мапирање на мебел и можност за вшмукување на простори од неколку ката.

Во поставките можете да ја изберете и опцијата за потемелно чистење на теписите, при што роботската правосмукалка ќе ја користи максималната моќ на вшмукување на теписите, а можете да ја изберете и опцијата за длабинско чистење, со чија помош правосмукалката ќе помине на сите теписи уште еднаш и на тој начин ќе ги исчисти длабински.

Друга предност на роботската правосмукалка Roborock S7 Max Ultra е нејзината издржлива гумирана четка, која нема да ги оштети вашите подови, а отстранувањето на влакната е уште полесно со неа.

Правосмукалката е опремена со моќна батерија од 5200 mAh, која и дава 180 минути автономија при вшмукување, а резервоарот за вода со капацитет од 200 ml и резервоар за прашина со капацитет од 350 ml ќе се погрижат правосмукалката да може да го исчисти целиот дом без додавање вода. Роботот правосмукалка поддржува и гласовни команди преку најчестите гласовни асистенти Alexa, Google Home и Siri Shortcuts.

Важно: Во садот за вода, користете исклучиво вода. Никогаш не користете детергенти, киселина и други разни средства за чистење бидејќи доведува до трајно оштетување на самиот резервоар како и на производот. Најчесто, се препорачува да се користи дестилирана вода.

Технички податоци

Бренд
Roborock
Модел
S7 Max Ultra
Боја
Бела
Моќ
5500 Pa
Напредни функции
управување преку апликација, PreciSense паметна навигација, автоматско подигнување на крпата, вибрациска технологија Sonic, 3D приказ
Батерија
5200mAh, литиумска која овозможува автономија до 3 часа чистење
Димензии и тежина
Димензии: 350*353*96.5 (Робот правосмукалка), 422*504*420 (Станица)
Пакет
1 X Roborock S7 Max Ultra, 1x Резервоар за прашина, 1x Резервоар за вода, 1x Станица за автоматско празнење, 1x Крпа за џогирање
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Roborock S7 Max Ultra роботска правосмукалка - бела

Суво и водено чистење, вибрациска Sonic технологија, автоматско подигнување на крпата, 5500Pa моќност на вшмукување

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена низ цела Македонија | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop