Xiaomi Soundbar 3.1ch - Црн

Шифра: 000785

13590 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Звучна лента 3,1", 3 звучници со целосен опсег, 3 високотонци и самостоен вуфер, 430w, Dolby Audio™ DTS® Digital Surround, DTS® Virtual X

Количина
Распродадено


Xiaomi Soundbar 3.1ch

Опремен со три звучници со целосен опсег, три високотонци и самостоен вуфер. Со 3,1 канали и моќност од 430 W, Xiaomi Soundbar овозможува беспрекорно и прецизно производство на звук, чувствително и на најмалите промени, давајќи звук со ултра висока дефиниција и исклучителни аудио-визуелни ефекти во 3D. 

Благодарение на Dolby Audio и DTS технологијата за двојно декодирање, нудат вистинско кино искуствово дома DTS Virtual: X, овозможува побогати звучни ефекти, без разлика дали слушате вести, гледате филмови или играте игри. Xiaomi Soundbar 3.1ch е опремен со различни режими на аудио кои се професионално дизајнирани да задоволат различни аудио потреби.Со нив, едноставно пронајдете режим на звук што ви одговара. Безжичниот вуфер од 6,5" има независно напојување и автоматски се поврзува на електричната мрежа.

Soundbar на Xiaomi е опремен и со далечински управувач кој овозможува лесно ракување и префрлување на режимите на звук. За поголема удобност и поврзување со други уреди, има многу влезови: USB, коаксијален, оптички и HDMI. За стабилен аудио излез, може да се користи Bluetooth 5.0. 

Со својот елегантен и едноставен дизајн, Xiaomi Soundbar 3.1ch совршено ќе се вклопи во секој ентериер. Се одликува со матричен OLED дисплеј кој го надополнува целосно интегрираниот дизајн и дискретно поставени копчиња на горниот дел за побрзо и поудобно ракување.

Xiaomi sounbar zvucnik makedonijami zvucnik makedonija

Технички податоци

Боја
Црна
Димензии и тежина
86 x 11.5 x 6cm, Subwoofer 21 x 29.7 x 37cm, 7.85kg
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Soundbar 3.1ch - Црн

Звучна лента 3,1", 3 звучници со целосен опсег, 3 високотонци и самостоен вуфер, 430w, Dolby Audio™ DTS® Digital Surround, DTS® Virtual X

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop