Kugoo KIRIN S1 PRO - Електричен тротинет - црн

Шифра: 362116

22990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

KUGOO Kirin S1 PRO електричен тротинет на преклоп, батерија 7,5Ah, 350W, LЕD екран, 3 брзини, 8" гуми за поголема сигурност

Достапен во пред-нарачка. Предавање во достава околу 29.05!!

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 1 година | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
На залиха

Kugoo KIRIN S1 PRO Електричен тротинет на преклоп - црн

Електричните тротинети стануваат еден вид заедничка форма на градски превоз. Лесни се за користење , забавни и пред се еколошки! Помоќен од неговиот претходник KUGOO S1, новиот преклопувачки електричен скутер KUGOO KIRIN S1 PRO ќе те изненади со неговите технички карактеристики а посебно со неговата неодолива цена!

Нуди три брзини (12/20/30 Km/h), максималната брзина е 30Km/h а воедно има и моќна батерија од 7,5Ah.

LED екранот дозволува следење на преостанатата батерија, моменталната брзина и изминатато растојание во реално време. Неговата литиумска батерија од 18650mAh и мотор со капацитет од 350W нудат ефикасно забрзување, дозволувајќи му на тротинетот да помине дури 30км, со само едно полнење, преку нагорнина од 15 степени.

Со неколку едноставни чекори може да се преклопи и да се пренесе на било кое место. Се одликува со мала тежина (околу 11кг) и габаритност што го прават практичен за да се извлечеш од големата гужва.

Гумите се 8 инчни и полни, специјално дизајнирани со цел да се прилагодат на секоја површина, а големата и цврста подлога за стоење ќе ти овозможи уште поудобно возење.

LED светлото е поставено на предната и задната страна со цел да се овозможи посигурно возење, посебно навечер. Ноќното возење е сигурно благодарение на 4 рефлективни траки поставени на клучните места на тротинетот.

Kugoo KIRIN S1 PRO се одликува со двоен механизам на кочење за поголема сигурност.

Благодарение на составот за ублажување на ударите, ќе можете да уживате во возењето, а рачките на преклоп и прилагодливата висинас, ќе ви помогнат без напор да го понесете со себе каде и да одите.

Детали за производот:

Модел: KIRIN S1 Pro

Мотор: Brushless

Моќност: 350W

Вид на дисплеј: LED

Батерија: 36V, 7.5AH

Автономија до 30 км

Димензии:
Расклопен: 110*42,5*109цм Склопен: 110*42,5*36цм

Пакет : 1x KUGOO KIRIN S1 PRO, 1x полнач, 1x адаптер, 1x алатка за составување, 1x упатство за употреба на англиски јазик

Бренд: KUGOO

Технички податоци

Бренд
KUGOO
Модел
KIRIN S1 PRO
Боја
Црна
Вид на дисплеј
LED
Моќ
350W
Батерија
36V, 7.5AH
Димензии и тежина
110*42,5*109цм Склопен: 110*42,5*36цм
Пакет
1x KUGOO S1 PRO, 1x полнач, 1x адаптер, 1x упатство за употреба на англиски јазик

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Kugoo KIRIN S1 PRO - Електричен тротинет - црн

KUGOO Kirin S1 PRO електричен тротинет на преклоп, батерија 7,5Ah, 350W, LЕD екран, 3 брзини, 8" гуми за поголема сигурност

Достапен во пред-нарачка. Предавање во достава околу 29.05!!

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 1 година | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop