Xiaomi Electric Scooter 4 Pro - Електричен тротинет - црн

Шифра: 035802

51000 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

максимална брзина до 25 км/ч, јачина на мотор 350W, одлично совладува нагорнини до 20%

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза испорака до дома | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi Electric Scooter 4 Pro – електричен тротинет

Пристигна новиот Xiaomi 4 Pro електричен тротинет. Едноставен за возење и со импресивни перформанси, лесен за пренос и соодветен за рекреативно или секојдневно движење низ градот.

Со неговата автономија од дури 55 километри*, максимална брзина од 25км/ч и јачина на моторот од 350W, 4 Pro ќе ви овозможи удобно и сигурно возење. Може да ги искачи нагорнините до 20%, додека пак неговата диск кочница со големина од 130мм ќе ви овозможи сигурно и брзо кочење.

Новите Xiaomi DuraGel гуми со големина од 10" и рамка изработена од алуминиумска легура пружаат максимална удобност и апсорпција на ударите.

Моделот доаѓа со дури 9 подобрени перформанси за едно ново, сосема поинакво искуство – класичен Xiaomi дизајн, врвни функции.

Новиот 4 Pro се карактеризира со поголема висина за околу 60мм и поголема должина за околу 68мм. Неговите рачки се пошироки за 54мм. Неговиот едноставен и склоплив дизајн овозможува полесно одржување и чување.

Притиснете два пати на компчето за вклучување за да го промените начинот на работа и да ја прилагодите брзината према околностите во кои се наоѓате. Батеријата овозможува автономија до 55км*. Нејзината состојба може да ја следите преку апликацијата Xiaomi Home.

Кај овој модел, повратот на кинетичката енергија е во целост унапреден, а ефикасноста на претворањето е дополнително подобрена, така што истата може да се прилагоди и преку апликацијата.

Екранот ги прикажува сите податоци и тоа во реално време, како што се брзина, начин на работа, јачина, статус при заклучување и други информации поврзани со возењето.

Високо ефикасна светлина дава новото предно светло од od 2,5 W и со тоа значително ја подобрува сигурноста при ноќно возење, додека пак, задното светло се вклучува автоматски. Со притискање на кочницата, задното светло ќе се вклучи за да ги предупреди учесници во сообраќајот кои се движат зад вас. Ноќе, тротинетот е одлично осветлен со помош на рефлектори, поставени страничн, на предното и на задното светло.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro е првиот тротинет кој се стекнал со сертификат loT Security Rating Level 3 (Gold).

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
4 Pro
Боја
Црна
Материјал на куќиштето
алуминиумска легура
Моќ
номинална моќ 350W, максимална моќ 700W
Поврзување
Xiaomi Home апликација
Напредни функции
максимална брзина до 25км/ч, нагорнини до 20%, диск кочница со големина од 130мм, Xiaomi DuraGel tubeless гуми од 10 инчи
Батерија
автономија до 55км*
Димензии и тежина
1240x1198x165 мм
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro - Електричен тротинет - црн

максимална брзина до 25 км/ч, јачина на мотор 350W, одлично совладува нагорнини до 20%

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза испорака до дома | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop