Xiaomi Mi AIoT AC2350 Рутер - црн

Шифра: 000228

3490 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

7 приклучни антени, Qualcomm процесор, AloT антена, LED индикатори

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција | ЕУ Верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi AIoT AC2350 Рутер - црн

Ви го претставуваме најновиот и моментално еден од најјаките рутери на Xiaomi - Mi AIoT Router AC2350, кој ќе ви овозможи неверојатно брза интернет врска.

Дизајниран и изработен во црна боја од висококвалитетни материјали. Располага со 7 антени (2 x 2.4G Wi-Fi антени и 4 x 5G Wi-Fi антени и 1 надворешна AIoT антена) благодарение на кои ќе постигнете неверојатна брзина на пренос на податоци. Рутерот користи Qualcomm процесор и Wifi со поддршка за Multi-User, Multiple Input, Multiple Output и на него можете да приклучите дури 128 уреди, а со MU-MIMO платформата се овозможува брзина и до 2183 Mbps.

Најновиот Mi AIoT исто така нуди: автоматско откривање на нови уреди и едноставно и брзо поврзување со истите, има функција на создавање VPN мрежа, контрола на LED индикатори, промена на лозинка, можност за креирање WiFi мрежа само за гости.

За сите љубители на мрежните игри, рутерот овозможува стабилна линија без пречки.

Технички карактеристики

• CPU: QCA9563 1-core 775MHz

• ROM: 16 MB

• RAM: 128 MB

• Тип на антена: 7 надворешни антени

•  WiFi: IEEE 802.11a / b / g / n / ac, 802.3 / 3u / 3ab

• Напојување: 12V / 1,5A

• Фреквенција на сигнал: 5 GHz до 1733Mbps; 2,4 GHz до 450Mbps

• Излези: 3 излези LAN 10/100 / 1000Mbps + 1 излез WAN 10/100 / 1000Mbps

• 2,4GHz Канал: 1, 2, 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13

• 5GHz Канал: 36, 40, 44, 48, 149, 153, 157, 161, 165

• Wireless: WPA-PSK / WPA2-PSK

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
AIoT AC2350
Боја
Црна
Оперативен систем
Android 4.0 или понов, IOS, Linux, MAC OS X, Win 2000, Win 2008, Win Vista, Win XP, Win7 32, Win7 64, Win8 32, Win8 64
CPU
4-јадрен Qualcomm IPQ8071A A53 1GHz и 2 јадрен 1,7GHz NPU
Фреквенција
IEEE 802.11ac/a/n 5GHz, IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz WAN 1*10/100Mbps LAN 3*10/100Mbps WiFi :2,4GHz, 5GHz
Поврзување
Моќ на пренос 2183Mbps, Брзина на пренос: 1167Mbps, Брзина на Ethernet врска: 100Mbps
Функции
6 надворешни антени + 1 надворешна AIoT антена 2 x 2.4G Wi-Fi (IEEE 802.11ax максимална брзина до 574Mbps) 4 x 5G Wi-Fi (IEEE 802.11ax маскимална брзина до 2402 Mbps)
Димензии и тежина
220 x 141.5 x 49 мм

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi AIoT AC2350 Рутер - црн

7 приклучни антени, Qualcomm процесор, AloT антена, LED индикатори

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција | ЕУ Верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop