Xiaomi Mi Smart 1S LED Столна ламба

Шифра: 000166

2890 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

9W моќност и 4 начини на осветлување

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi 1S LED столната ламба е дизајнирана со цел да го намали уморот во вашите очи при секојдневна работа.

Бојата и температурата на светлото може да се прилагодат на вашите лични потреби. Доста едноставна, елегантна и издржлива структура се карактеристиките на производот. Со одличниот дизајн и различните начини на осветлување, ламбата ќе ви овозможи прецизно осветлување при секој вид активност.

Доколку не ви се допаѓа светлото или температурата, превземете ја апликацијата Mi Smart Home и синхронизирајте ја со производот. Може да користите и гласовна контрола со помош на Siri поврзувањето. На тој начин ќе може да го прилагодите секој начин на работа на ламбата на вашите потреби.

Четири начини на осветлување

Начин фокусирање: може да се подеси време на "фокус" и "време за одмор". Светилката ќе ве потсетува кога треба да направите пауза на кратко, со цел да може да продолжите ефикасно да работите и да се намали уморот.

Начин читање: овој начин на работа нуди понеутрална температура на бојата, што помага да се задржи вниманието на читателот а притоа да не почувствува замор.

Начин на работа како компјутер: Синото светло од компјутерите е доста штетно за очите. Компјутерскиот начин на работа на ламбата е така дизајниран да создава едно меко светло за очите, најамувајќи ја количината на синото светло со цел да ги заштите очите на корисникот.

Детски начин на работа: Овој начин ги задоволува сите стандарди потребни за детските очи да останат здрави и заштитени.

Температура во боја: 2700K-6500K

Светлина: 1% - 100%

Светлина: 520 лумен

Влезна моќ: 6W

Индекс на исцртување на боја: 83

Животен век на сијалицата: околу 25000 часа

Влез на адаптерот: 100-240V ~ 50 / 60Hz 0.2A

Безжична врска: Wi-Fi IEEE 802,11 b / g / n 2,4 GHz

Компактибилност со апликации: iOS 7.0 и понови верзии и Android 4.0 и понови верзии

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
MUE4105GL
Боја
Бела
Материјал на куќиштето
PC + ABS
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Smart 1S LED Столна ламба

9W моќност и 4 начини на осветлување

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop