Xiaomi Yesoul S3 Pro Статичен велосипед - бел

Шифра: 001057

30990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Тивок велосипед за вежбање Yesoul S3 Pro на Xiaomi

Велосипедот ви овозможува да уживате во релаксирачки или интензивен тренинг во удобноста на вашиот дом. Yesoul S3 Pro е совршен додаток за кардио вежби дома

Количина
Распродадено


Xiaomi Yesoul S3 Pro Smart Spinning Статичен велосипед - бел

Статичниот велосипед Yesoul е S3 Pro совршена комбинација помеѓу елегантното и модерното, поради што совршено се вклопува во секоја просторија и затоа е идеален избор за секој кој сака одличен дизајн со исклучителна функционалност.

YESOUL S3 Pro, исто како и неговата основна верзија S3, зафаќа само 0,5 m2 простор и тежи 32 килограми. Дизајниран е со компактен рам, прилагодлива висина на седиштето и алуминиумски рачки за попријатно корисничко искуство. Има носивост до 120 килограми. Педалите на велосипедот имаат нелизгачка, затворена форма, така што нудат максимална удобност при возењето, а има и држач за шише за да можете да хидрирате за време на вежбањето без да морате да се симнувате од уредот. Благодарение на вградените транспортни тркала, можете лесно да го преместите велосипедот за вежбање од една во друга просторија.

Впечатлив и функционален дизајн

Подобрената верзија S3 Pro доаѓа опремена со екран од 10,1 инчи, заштитен од прскање вода и пот и со претходно инсталирана апликација YESOUL, за да можете да ги следите информациите во живо за извршените вежби. YESOUL S3 Pro го користи добро познатиот систем за прилагодлив магнетски отпор без триење. Преносливиот појас изработен од издржлива Veigel гума обезбедува непречено работење и ја намалува бучавата, така што вашето вежбање нема да ги вознемирува другите членови на семејството. За да го контролирате интензитетот на самиот тренинг, отпорот на велосипедот може да се прилагоди помеѓу 0-100% во зависност од вашата физичка подготвеност. Затоа, едноставно свртете го копчето нагоре или надолу за да го поставите саканиот интензитет и притиснете ја лентата за отпор за да го запрете замаецот.

Лесно се поврзува со Bluetooth и може да се поврзе со смартфони и таблети со помош на апликацијата Yesoul, каде можете лесно да го следите вашиот напредок во реално време, да ги прегледате вашите клучни статистики како што се: брзина, растојание, потрошени калории, пулс или ниво на отпор и времетраење на тренингот. Можете исто така да ја зачувате вашата статистика или да ја споделите со вашите пријатели.

Технички податоци

Бренд
YESOUL
Модел
S3 Pro
Боја
Бела
Поврзување
со мобилна апликација Yesoul Fitness, Zwift, Kinomap, Wahoo, BKOOL IOS 10.0 и понови, Android 5.0 и понови)
Функции
преглед на согорени калории, извозени километри, растојание
Димензии и тежина
Димензии: 101*51*116,5цм, Тежина: 31кг
Пакет
1x Yesoul S3 Pro
Капацитет
на корисник 120кг, висина на корисник 155-188цм

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Yesoul S3 Pro Статичен велосипед - бел

Тивок велосипед за вежбање Yesoul S3 Pro на Xiaomi

Велосипедот ви овозможува да уживате во релаксирачки или интензивен тренинг во удобноста на вашиот дом. Yesoul S3 Pro е совршен додаток за кардио вежби дома

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop