JIMMY H10 Pro Безжична правосмукалка

Шифра: 001023

29990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Мотор 600W, дигитален мотор без четкици, LCD екран, автономија до 90 минути

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 2-3 дена | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


JIMMY H10 Pro Безжична правосмукалка

JIMMY H10 Pro правосмукалката има дигитален мотор без четкички со висока ефикасност и моќ на вшмукување 245AW за побрзо и потемелно чистење на влакната од тепих, големи и мали остатоци и прашина од секоја пукнатина на вашиот под. Нејзината патентирана технологија со хоризонтален двоциклон ефективно ја одвојува прашината од воздухот, со што се намалуваат загубите во вшмукување и се обезбедува ефикасност на филтрацијата до 99,99%, успешно избегнувајќи го секундарното загадување на воздухот.

JIMMY H10 Pro е опремена со интелигентен сензор за откривање прашина, кој прецизно ја пресметува концентрацијата на прашина на одредена површина и на паметниот екран ви го покажува нивото за дури 4 различни големини на честички од прашина кои се наоѓаат на одредена површина. Покрај горенаведеното, новиот H10 Pro може да се пофали и со паметна технологија за автоматско прилагодување на моќта на вшмукување во зависност од нивото на прашина и видот на површината на подот, така што неговата работа е уште поефикасна.

Моторизираната главна четка на новиот Jimmy има дури 6 LED светла вградени за чистење на темните агли, кои автоматски се палат, кога се вклучува правосмукалката, а за полесен пристап до чистење дури и под низок мебел, дизајнирана е со флексибилна метална цевка која може да се свитка 90º нагоре и надолу, така што чистењето ќе се одвива без клекнување. Горниот дел од новиот H10 Pro може да се отстрани и за да се претвори во рачна правосмукалка, а пакетот вклучува и додатоци 2-во-1 за софи и друг тапациран мебел, додаток за чистење на тесни места, мека четка и електрична четка за чистење душеци.

Со цел да се овозможи лесно управување со новата безжична правосмукалка, на неа е додаден паметен LCD екран за да ви ги обезбеди сите потребни информации, како што се: ниво на батеријата, преостанатото време на користење, ниво на концентрација на прашина и дефект потсетник за подобра контрола на чистењето. За уште поголема удобност, додадена е функција за гласовен потсетник што ве потсетува дека автономијата на батеријата е при крај, кој режим на работа сте го избрале итн.

JIMMY H10 Pro е опремен со отстранлива литиумска батерија која со моторизираната главна четка ќе ви овозможи автономија од: 12 минути во максимален режим на работа, 22 минути во турбо режим на работа, 60 минути во режим на работа ECO . Без моторизирана употреба на главната четка: 17 минути во максимален режим на работа, 29 минути во режим на работа со турбо и 90 минути во режим на работа ECO.

Важно: Уредот мора редовно да се чисти и одржува, а соодветните резервни делови (филтри, четки) мора да се користат и редовно да се заменуваат. Уредот не е наменет за вакуумирање на детергенти, масло, стакло, вода, влажна прашина и мали честички како пепел, ѕидна прашина итн. (освен ако не е поинаку наведено на производот). Неправилното користење и одржување може да предизвикаат оштетувања и дефекти кои не се покриени со гаранцијата.

Технички податоци

Бренд
Jimmy
Модел
H10 Pro
Моќ
Моќ:600W, Гласност:82dB
Напредни функции
резервоар за прашина: 600ml
Батерија
3000mAh
Гаранција
2 години(6 месеци на батерија)

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

JIMMY H10 Pro Безжична правосмукалка

Мотор 600W, дигитален мотор без четкици, LCD екран, автономија до 90 минути

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 2-3 дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop