• Ново

Roborock Q8 Max+ роботска правосмукалка - црна

Шифра: 001233

39990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Суво и водено чистење, LiDAR навигација, 5500Pa моќност на вшмукување

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена низ цела Македонија | 2 години гаранција

Достапна за пред-нарачка! Предавање во достава е предвидено околу 29.05.2024!

Количина
Распродадено


Roborock Q8 Max+ роботска правосмукалка – црна

Роботската правосмукалка Q8 Max+ се придружува на семејството Roborock со исклучително корисни функции за вшмукување и миење на подови, и го носи на сосема ново ниво автоматското чистење на вашиот дом.

Правосмукалката Q8 Max+ може да се пофали со подобрена моќ на вшмукување која достигнува дури 5500 Pa, со што се обезбедува темелно чистење на нечистотијата од вашите подови и теписи, дури и таму каде што другите роботски правосмукалки тешко достигнуваат. Софистицираната гумена четка DuoRoller е дизајнирана на таков начин што косата и влакната на милениците не се заплеткуваат, што ја зголемува нејзината издржливост и ефикасност. Четката, исто така, има подобрен перформанс на теписите, бидејќи ги собира влакната до 20% поефикасно и на тој начин го вакуумира тепихот побрзо и потемелно. Како и останатите модели, новиот Q8 Max+ може да се пофали со успешно совладување на пречки високи до 2 cm.

Роботската правосмукалка е опремена со резервоар за прашина од 470 ml и капацитет на резервоар за вода од 350 ml (што е доволно за миење до 300 m2 површина). Системот HyperForce и обезбедува на правосмукалката двојно поголема моќ за чистење, бидејќи можете истовремено да го вакуумирате и миете подот, ефикасно отстранувајќи ја дури и најтврдокорната нечистотија. Во одличните перформанси помага HEPA филтерот од типот E12, а дополнителната предност на истиот е неговиот дизајн што може да се пере, што значи дека може да се пере и може да се користи долго време пред промена.

Благодарение на LiDAR навигацијата, правосмукалката лесно ќе се ориентира низ вашиот дом. Користи ласерска технологија за цртање план на вашиот дом, што може да се види во 3Д мапа преку апликацијата Roborock или Xiaomi Mi Home, каде што можете да ги означите областите што треба да се исчистат, да поставите распоред за чистење и многу повеќе. Функцијата за скенирање поддржува до 4 различни мапи на подот, а секој кат може да има до 10 области кои можете да ги означите како достапни/непристапни. За полесно да го контролирате и управувате вашиот нов домашен асистент, тој е опремен и со гласовни асистенти на Amazon Alexa и Google Home.

Моделот Q8 Max+ е опремен со батерија од 5200 mAh, која овозможува правосмукалката да работи до 240 минути, а ќе ви требаат околу 6 часа за нејзино целосно полнење. Напредната станица за полнење на новата роботска правосмукалка вклучува и функција за автоматско празнење, задржувајќи ја акумулираната прашина до 7 недели.

Важно: Во садот за вода, користете исклучиво вода. Никогаш не користете детергенти, киселина и други разни средства за чистење бидејќи доведува до трајно оштетување на самиот резервоар како и на производот. Најчесто, се препорачува да се користи дестилирана вода.

Roborock-Q8-Max-robotski-sesalnik-crn-12.jpg

Технички податоци

Бренд
Roborock
Модел
Q8 Max+
Боја
црна
Напредни функции
Управување преку апликација, LiDAR паметна навигација, мапирање на 4 нивоа, автоматско препознавање на просторијата, Означување на виртуелни ѕидови/мебел, распоред за чистење, автоматско враќање во станица за полнење, суво и влажно чистење
Димензии и тежина
Димензии на пакет: 487x379x367mm Тежина: 12,29kg
Пакет
1 X Roborock Q8 Max+, 1x Резервоар за прашина, 1x Резервоар за вода, 1x Станица за автоматско празнење, 1x Крпа за џогирање
Гаранција
2 години
Батерија
5200mAh, литиумска која овозможува автономија до 3 часа чистење

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Roborock Q8 Max+ роботска правосмукалка - црна

Суво и водено чистење, LiDAR навигација, 5500Pa моќност на вшмукување

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена низ цела Македонија | 2 години гаранција

Достапна за пред-нарачка! Предавање во достава е предвидено околу 29.05.2024!

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop