• Ново

KingSmith Масажер за врат MSK1A

Шифра: 001261

9190 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Масажер за врат, ергономски  и удобен дизајн, 5D глава за масирање, масажа на врат и рамен појас, 7-10 употреби со едно полнење, капак што се отстранува и се пере, тивкa работа 45dB, 7,4V

Количина
Распродадено


KingSmith Масажер за врат MSK1A

Масажерот за врат KingSmith е иновативен пренослив уред за масажа дизајниран да ја ублажи напнатоста во вратот и рамената и е идеален за масажа на трапезоидните мускули. Со комбинирање на техниката на шиатсу масажа и функцијата за загревање, овозможува длабока мускулна релаксација, ја подобрува циркулацијата на крвта и помага во ублажување на болката. Реалните движења на масажа ги имитираат оние на искусен терапевт, обезбедувајќи намалување на напнатоста и релаксација.

Благодарение на различните методи на масажа и прилагодливите интензитети, може да изберете начин на масажа кој ви одговара. Ергономскиот дизајн совршено се прилагодува на обликот на вратот и рамената, обезбедувајќи целосна покриеност и удобност при употреба. Мекиот и воздушен материјал дополнително придонесува за удобност за време на масажата, додека поставата може да се вади и се пере.

Откријте го задоволството од професионалната масажа секој ден, каде и да посакате, без разлика дали сте дома или додека патувате. Со долго траење на батеријата и поврзување со USB-C, масажерот е секогаш подготвен за употреба, без досадни кабли. Тивкото работење ќе одржи мирна средина и ќе овозможи целосна релаксација за време на масажата. Масажерот за врат KingSmith е одличен избор за секој кој сака ефикасен и удобен начин за ублажување на напнатоста и болката во вратот и рамената.

Технички податоци

Бренд
Kingsmith
Модел
MSK1A
Боја
Беж
Моќ
Номинална моќност: 16W
Функции
USB Type-C, 5V - 2A
Батерија
7.4 V / 2000 MAh
Димензии и тежина
Димензии на производ: 230 X 160 X 140 Mm, Димензии на кутија: 245 X 170 X 160 Mm

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

KingSmith Масажер за врат MSK1A

Масажер за врат, ергономски  и удобен дизајн, 5D глава за масирање, масажа на врат и рамен појас, 7-10 употреби со едно полнење, капак што се отстранува и се пере, тивкa работа 45dB, 7,4V

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop