Mi Vacuum Cleaner Mini - Преносна правосмукалка

Шифра: 000382

3790 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Моќ на вшмукување 13000 Pa, батерија од 2000mAh, две брзини на работа, тежи само 0.5 кг

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 1 година гаранција

Количина
Распродадено


Mi Vacuum Cleaner Mini - преносна правосмукалка

Запознајте се со една од најдобрите алатки за чистење на вашиот автомобил, кауч, фотеља и други делови од мебелот на кои се таложи прашина.

Правосмукалката е практична за чистење на сите потешко достапни места, со 2 продолжетоци може да ја користите за чистење на сите агли во домот, како и сите потесни места и агли во автомобилот.

Со помош на големиот сад за прашина од 100 мл, ќе ви овозможи одлично вшмукување. на сите поситни и покрупни трошки, остатоци и слично. Може да изберете помеѓу две брзини на чистење и така да го прилагодите чистењето на потребата.

Mi Vacuum Cleaner Mini е посебно дизајнирана за лесно да се пренесува и користи. Ергономската рачка ќе ви го олесни ракувањето.

Освен тоа, производот содржи циклонска технологија со моќ на вшмукување од 13000 Pa. Со оглед на неговата мала тежина и големина, навистина ќе ве изненади со моќта со која чисти.

Една од најдобрите карактеристики е тоа што може да ја понесете со себе каде и да посакате. Поради тоа, истата е опремена со батерија од 2000mAh која овозможува автономија до 30 минути при стандарден начин на работа.

При подесен максимален начин на работа, автономијата на батеријата достигнува до 9 минути.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi Vacuum Cleaner Mini
Боја
Бела
Напредни функции
120W, моќ на вшмукување 13000 Pa, 8800 вртежи/мин, батерија 2000mAh
Батерија
2000mAh, адаптер со USB-C влез
Димензии и тежина
267мм x 55мм x 55мм, 0.5кг
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Mi Vacuum Cleaner Mini - Преносна правосмукалка

Моќ на вшмукување 13000 Pa, батерија од 2000mAh, две брзини на работа, тежи само 0.5 кг

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 1 година гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop