Xiaomi OVICX Q100C – Статичен велосипед

Шифра: 000507

19990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

InfinAdapt™ статичен велосипед, 100% подесив интензитет на возење, LCD екран со податоци во реално време, вградени тркала за лесно движење низ домот

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава до дома | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


OVICX Q100C – велосипедот е идеален за оние кои немаат доволно слободно време, оние кои сакаат да вежбаат токму во моментот кога ќе добијат желба.

Ovicx Q100C статичниот велосипед е лесен за пренос и едноставен за користење. Опремен е со вградени тркала за полесен пренос, така што само треба да го преклопите. Повеќенаменскиот LCD екран во реално време ќе ви ги покаже податоците за брзина, калории, време на вежбање и слично. Со секое движење на педалите може да го следите вашиот напредок. Магнетскиот отпор во комбинација со другите перформанси овозможува неверојатно стабилно и тивко возење.

Во целост може да си го подесите интензитетот на возење врз основа на вашата состојба и преференци. Затоа велосипедот е наменет буквално за сите и тоа без разлика на моменталното расположение и физичка форма.

"Bullhorn" ергономските рачки се дизајнирани за оптимална удобност и максимална стабилност. За да може што подолго да вежбате, самите рачки со својот облик ве водат во правилен став на телото без притоа да почувствувате оптеретување на долниот дел од 'рбетот.

Максимална тежина која велосипедот може да ја издржи е 110 килограми. 

Серијата OVICX Q100C нуди 8 подесувања на висината на седиштето, 7 положби напред/назад и 3 висини на рачките.

Технички податоци

Бренд
Ovicx
Модел
Q100C
Боја
Црна
Димензии и тежина
114,5 x 51 x 110,9 цм; 27кг
Пакет
1 x Ovicx Q100C
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi OVICX Q100C – Статичен велосипед

InfinAdapt™ статичен велосипед, 100% подесив интензитет на возење, LCD екран со податоци во реално време, вградени тркала за лесно движење низ домот

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава до дома | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop