Tronsmart Element T6 Plus Безжичен Bluetooth Звучник - Црн

Шифра: 349452

4390 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Безжичен 40W звучник, Bluetooth 5.0, длабок бас, IPX6 водоотпорност, времетраење на батерија до 15 часа музика - црн

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Поврзани производи

Xiaomi Mi True Wireless Earphones...

1590  Цена

Bluetooth 5.0, TWS, AI, DSP звучна изолација

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Xiaomi 1MORE Stylish True...
  • -400 

Xiaomi 1MORE Stylish True Wireless...

4590  Редовна цена 4990  Цена

модел: E1026BT, Bluetooth 5.0, TWS, Hi-Fi, вграден микрофон, елегантна кутија за полнење 410mAh

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Tronsmart Element T6 Plus Безжичен Bluetooth Звучник - Црн

Тронсмарт е бренд кој дизајнира висококвалитетни технолошки аудио производи и додатоци за гејминг од светска класа, што брзо се прошири во Америка, Европа и на пазарот во повеќето азиски земји. Официјален амбасадор на брендот е познатиот уругвајски фудбалер Луис Суарез, напаѓач за шпанскиот клуб Барселона.

Вистински протагонист на сите забави, безжичниот Bluetooth звучник Element T6 Plus е ажурираната верзија на еден од најпродаваните аудио производи на Tronsmart, Element T6.

Понеси ја твојата омилена музика секаде со себе! Овозможува дури до 15 часовна музичка репродукција, со само едно полнење и благодарение на модулот Bluetooth 5.0 гарантира стабилна, брза и непрекината врска со поврзаниот смарт уред или компјутер.

Екстериерот е покриен со ткаена мрежа од цврста пластика и алуминиум, што го прави робусен и отпорен на удари. Тежи само 670 грама и е дизајниран за лесно пренесување, со отпорност на вода сертификација IPX6.

Новата технологија SoundPulse, патентирана од Tronsmart, нуди излез од 40W и поддржува три прилагодливи режими за користење, и заедно со Tri-Bass Effects му овозможуваат на звучникот квалитетна репродукција на сите музички жанрови.

True Wireless Stereo од друга страна, овозможува да поврзеш два звучника T6 Plus со цел да се интензивира моќноста на звукот и да се постигне surround sound „опкружувачки звук“, репродуцирајќи ја музиката со подобар стерео квалитет на два звучника.

Mултифункционално контролно тркало е доста интуитивно и може да се користи пред сé за контролирање на јачината на звукот со едноставно ротирање. Притисни го тркалото за да пуштиш или паузираш музика и да одговориш на телефонски повици hands free, односно без користење на мобилниот телефон. Доколку се притисне 3 секунди се активира и гласовниот асистент преку кој Element t6 Plus може да прима гласовни наредби како „Пушти ја следната песна„ „Пушти го мојот дневен микс на Spotify” итн.

Не се работи за обичен звучник, Element T6 Plus содржи и вграден PowerBank што ќе ти овозможи и полнење на батеријата на телефонот во итни случаи преку Mirco USB конектор. Исто така има 3,5мм аудио кабел и USB Type C кабел за полнење.

Технички податоци

Бренд
Tronsmart
Модел
Element T6 Plus
Боја
Црна
Материјал на куќиштето
ABS + алуминиум
Поврзување
Bluetooth: 5.0 Bluetooth профил: A2DP, ACRCP, HFP Bluetooth пренос: до 20m / 66ft (на отворено)
Напредни функции
Hands-free телефонски повици, aux-in, TF / Micro SD картичка, USB flash, напојување
Батерија
вградена литиумска, 3300mAh x 2, време на полнење: 3 - 5 часа
Димензии и тежина
Тежина: 670 ± 5 g / 23,63 ± 0,2 oz Димензии: 3,23 x 7,99in / 82 x 203mm
Пакет
1 x Element T6 Plus Bluetooth звучник 1 x 3,5 mm аудио кабел 1 x USB-C кабел за полнење

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Tronsmart Element T6 Plus Безжичен Bluetooth Звучник - Црн

Безжичен 40W звучник, Bluetooth 5.0, длабок бас, IPX6 водоотпорност, времетраење на батерија до 15 часа музика - црн

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Поврзани производи

Xiaomi Mi True Wireless Earphones...

1590  Цена

Bluetooth 5.0, TWS, AI, DSP звучна изолација

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Xiaomi 1MORE Stylish True...
  • -400 

Xiaomi 1MORE Stylish True Wireless...

4590  Редовна цена 4990  Цена

модел: E1026BT, Bluetooth 5.0, TWS, Hi-Fi, вграден микрофон, елегантна кутија за полнење 410mAh

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 6 месеци | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Други производи во истата категорија:

PrestaShop