Xiaomi Amplifier Pro 2X2 WiFi - Засилувач на сигнал

Шифра: 245729

990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Засилувач на сигнал со 2x2 надворешни антени, брзина на превземање 300Mbps, може да се поврзат до 64 уреди

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена  | 1 година гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi Amplifier Pro 2x2 WiFi - Засилувач на сигнал

Благодарение на засилувачот на сигнал Xiaomi Amplifier Pro ќе ги елиминирате таканаречените мртви агли во домот. Уредот е опремен со две антени а брзината на пренос достигнува до 2,4Ghz и 300Mbps, за стабилен и брз интернет сигнал.

На многу лесен начин ќе го поврзете Xiaomi Amplifier Pro и тоа со дури 64 уреди истовремено, а ќе можете исто така и да ја контролирате јачината и покриеноста на сигналот преку апликација. Со помош на надворешните 2x2 антени поврзувањето ќе биде полесно дури и во големите куќи или пак на места каде претходно сигналот допирал многу тешко.

Уредот се карактеризира со класично напојување, софтверот автоматски се надоградува а може да се поврзе и со дополнителен компактибилен засилувач, така што би се проширил и опсегот на сигналот.

Единствено што треба да направите за да го стартувате уредот е да го приклучите во штекер.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Amplifier pro
Боја
Црна
Мрежа
2.4 GHz, 300Mbps
Напредни функции
вградена антена
Димензии и тежина
тежина: 0,125кг; димензии: 15цм x 10цм x 8 цм

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Amplifier Pro 2X2 WiFi - Засилувач на сигнал

Засилувач на сигнал со 2x2 надворешни антени, брзина на превземање 300Mbps, може да се поврзат до 64 уреди

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена  | 1 година гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop