Xiaomi MI Dome 1080p Панорамска сигурносна камера

Шифра: 000074

2990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Pan / Tilt, 360 ° хоризонтално, 115° вертикално, 1080P, WiFi, ноќно снимање

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена 

Количина
Распродадено


Xiaomi Mijia 1080P Панорамска WiFi IP камера

Xiaomi Mijia Smart 1080P WiFi IP камера Pan - Tilt верзија, со вградени 8 LED диоди од 940 nm. 

Овозможува снимање на јасни снимки дури и во лошо осветлени услови, на оддалеченост од 9 метри. Ротирачкиот дизајн на IP камерата нуди широк хоризонтален и вертикален опсег на снимање преку бесплатната апликација за Android и iOS уреди. 

Скриениот слот за картички TF обезбедува не само елегантен и интегриран изглед, туку и практично складирање податоци!

Функционира со Google Assistant и Alexa app.

1. Pan / Tilt контрола со двоен мотор, 360 ° панорамски агол

2. Функција ноќно снимање

3. Резолуција 1080P, квалитетни видео снимки и ноќе

4. Интегрирани микрофон и звучник

5. Бесплатна апликација "Mi Home" која може да се превземе од Google Play Store или Apple Store

5. Одвоена антена и силен безжичен сигнал

6. Компактибилен со Android 4.0 и iOS 7.0 и нивни понови верзии

 • Технички карактеристики: Infrared, Pan Tilt Zoom, WiFi
 • Операции со IP камерата: Интерфон, Детекција на движења, Ноќно снимање, Управување од далечина преку апликација
 • Детекција на движења: до 9m
 • Компактибилни системи: Android, IOS
 • Апликација: Mi Home
 • Јазик на апликацијата: кинески, англиски
 • Поврзување: безжично WiFi 802.11 b / g / n 
 • Интерфејс: Micro USB
 • WiFi Оддалеченост: 100m (внатрешна употреба)
 • Pan / Tilt- хоризонтално 360 °
 • Pan / Tilt- вертикално 115°
 • Складирање податоци: Micro SD картичка до 64 GB 
 • Видео формат: MPEG4 
 • Сензор: CMOS 
 • Резолуција: 1080P 
 • Аудио влез: вграден микрофон 
 • Аудио излез: вграден звучник
 • Infrared LED: 8pcs 940nm LED диоди
 • Далечина: 9m
 • Напон: 5V / 1А

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Xiaomi Mi Home 1080p
Боја
Бела
Оперативен систем
IOS / Android
Поврзување
Wi-Fi IEEE 802.11 b / g / n 2.4GHz
Пакет
1 x IP камера 1 x USB кабел 1 x зиден носач 2 x Шраф 2 x Навоен чеп
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi MI Dome 1080p Панорамска сигурносна камера

Pan / Tilt, 360 ° хоризонтално, 115° вертикално, 1080P, WiFi, ноќно снимање

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена 

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop