• -2000 

Xiaomi Mi TV UHD 4S 65" - Паметен телевизор ЕУ Верзија

Шифра: 000065

40990 
38990 ден заштеди 2000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Дисплеј 4K HDR ОД 10 bit, метален дизајн со висок квалитет, Android TV™ + Google Assistant

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Моделот 65" користи LCD Ultra HD панел со ретроилуминација Direct LED.

Не изостанува HDR поддршка во HDR10 и HDR10+ поддршка. 

Телевизорот поседува сертификат Dolby Audio и поддржува DTS-HD. Многу подобрено е движењето на сликите со помош на технологијата MEMC (Motion Estimation Motion Compensation). Smart TV платформата е составена од ParchWall OS базиран на Android TV 9.0.

Се карактеризира со процесор CPU quad-core на 1,5 GHz, GPU Mali 470 MP3, 2 GB RAM и 16 GB меморија eMMC. Секако ќе ги најдете и сите апликации кои може да се симнат преку Google Play Store, како на пример Netflix, Amazon Prime Video, YouTube и други. Тука се и функциите како вграден Chromecast и можноста за интеракција преку Google Assistant (далечинското има и микрофон).

Што се однесува до самата конструкција на производот, истиот може да се пофали со тенка рамка од три страни со метален финиш.

Дизајнот е минималистички а доста добро се поставени и конекторите (доколку сакате да го прикачите на ѕид, нема да имате никаков проблем). Во делот за конекција ќе најдете Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 BLE, 3 приклучоци HDMI 2.0 (1 со ARC), 3 излези USB 2.0, еден излез Ethernet, еден дигитален оптички излез.

Дополнителни информации

Екран 4K HDR 10 bit со WCG

Звучници од 20 W Dolby™ + DTS-HD®

Android 9.0

Netflix, Amazon Prime Video

Android TV™ + Google Assistant

Quad-core од 64 bit од 2 GB + 16 GB

Димензии

 - Должина 1449,3мм

 - Висина 836,5мм

 - Тежина 17,56кг 

Декодирање

– Видео декодирање MPEG 1/2/4, VP8/VP9, H.264, H.265

Декодер на слики PNG,GIF,JPG

Аудио декодер DOLBY AUDIO,DTS

Оперативен систем - Android 9.0

Напојување - 100-240V~50/60Hz

Моќ 190W

Во далечинското не се вклучени батериите

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
4S 65"
Оперативен систем
Android 9.0
Поврзување
Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 BLE, 3 приклучоци HDMI 2.0 (1 со ARC), 3 излези USB 2.0, еден излез Ethernet, еден дигитален оптички излез
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi TV UHD 4S 65" - Паметен телевизор ЕУ Верзија

Дисплеј 4K HDR ОД 10 bit, метален дизајн со висок квалитет, Android TV™ + Google Assistant

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop