Xiaomi Mi WiFi 4C 300Mbps High Speed Рутер – ЕУ - бел

Шифра: 324480

990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

2,4GHz, Gigabit LAN, 64MB меморија, максимална брзина 300Mbps, 4 антени, Wi-Fi 802.11n

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi WiFi 4C Гигабитен Рутер – бел

MI wi-fi 4C овозможува брза и ефикасна безжична мрежа со 802.11n Wi-Fi технологија,појасот од 2,4 GHZ овозможува брзина на пренос на податоци до 300 Mbps.

Четирите надворешнии антени испраќаат Wi-Fi сигнали до сите делови од вашиот дом. Останете поврзани и уживајте во брзиот Wi-Fi, опуштете се на каучот или дури и на тераса. Со помош на апликација лесно можете да управувате со мрежните поставки на рутерот подеднакво од вашите паметни уреди.

Спецификации

 • Бренд: Xiaomi
 • Модел: Mi WiFi 4C ЕУ верзија
 • Хардверː CPU: MT7628DA
 • ROM i RAM: 16MB i 64MB DDR2, 2.4G
 • WiFi: 2X2 (потпора IEEE 802.11n, maks. 300Mbps);
 • Температура на работната срединаː 0 - 40 ° C
 • Антениː x4
 • МатеријалːABS
 • Боја: бела
 • Димензииː195*107*25.3мм тежинаː 241г
 • Lan: 2 (10/100 Auto MDI/MDIX) WAN: 1 (10/100 Auto MDI/MDIX)
 • Индикаториː3 (црвен, син и жолт); едно копче за ресетирање; 1 приклучок
 • Безжична мрежаː WiFi: 2.4GHz Безжични каналиː 2.4GHz канали: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13
 • Модулациски начинː 11b:DSSS:DBPSK(1Mbps), DQPSK(2Mbps), CCK(5.5/11Mbps), 11g:OFDM: BPSK(6/9Mbps), QPSK(12/18Mbps), 16QAM(24/36Mbps), 64QAM(48/54Mbps), 11n:MIMO-OFDM:BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM
 • Осетливостː 11Mbps:≤-90dBm, 54 Mbps:≤-72dBm HT20 MCS7:≤-69dBm, HT40 MCS7:≤-66dB
 • Софтверː оперативен составː MiWiFi ROM
 • Основниот јазик е кинески, но со помош на апликација може да се промени јазикот
 • Сигурностː WPA-PSK / WPA2-PSK, контрола на безжичен пристап (на црна листа), сокривање на SSID, интелигентна мрежа за заштита при паѓање, безжично откривање на провала, позадинска контрола на пристап, SSID изолација на пристап
 • Протокол стандарди IEEE 802.11b/g/n, IEEE 802.3/3u
 • Работно опкружувањеː
  работна температура 0-40̊, влага 10% - 90% RH
  температура на чувањеː -40-70 ° C
 • Влажност на чувањеː 5% -90% RH
 • Моќност 5W

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi WiFi 4C
Боја
Бела
Димензии и тежина
195*107*25.3mm, 241g
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi WiFi 4C 300Mbps High Speed Рутер – ЕУ - бел

2,4GHz, Gigabit LAN, 64MB меморија, максимална брзина 300Mbps, 4 антени, Wi-Fi 802.11n

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop