• -1000 

Xiaomi Mi LED TV 4S 43'' Smart Android Телевизор ЕУ

Шифра: 000263

24990 
23990 ден заштеди 1000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Quad core 64 bit процесор, гласовни команди и Google Assistant, DOLBY технологија

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција | EУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi LED 4S 43'' Телевизор

На пазарот пристигна уште еден од телевизорите на Xiaomi – Mi TV 4S 43’’. Станува збор за телевизор со одлична дефиниција и квалитет.

Брзата елаборација на податоци се должи на вградениот quad – core 64 bit процесор. Процесорот е унапреден со цел да овозможи подобро искуство при гледањето. Телевизорот располага со голема меморија па така може да поддржи поголем број апликации.

За да се долови ултра јасен звук, Xiaomi направил комбинација од DOLBY + DTS технологија. Телевизорот има звучници со моќ од 8W. Различни бас ефекти за поголема моќ и за кристално чист звук.

Уредот едноставно претставува футуристичка сензација со структура целосно изработена од метал.

Квалитетот на сликата е докажан со 4K Ultra – HDR, што овозможува и кристална слика со доловување на најситните детали. Официјално одобрение поседува од страна на мега платформите Netflix и Prime Video.

Поддржува Google Assistant и гласовни команди. Преку Chromecast функција префрлете ги содржините од вашиот смартфон на телевизорот. За комплетна функционалност на телевизорот тука е оперативниот систем Android TV.

Се карактеризира со неколку излези за приклучоци и тоа:

- LAN – поврзување со интернет

- 3 x USB – приклучоци

- Се поврзува со слушалки

- 3 x HDMI – поврзување со компјутер

Уредот се поврзува и преку Bluetooth а воедно овозможува ниска енергетска потрошувачка.

Може да се постави на масичка или пак да се прикачи на ѕид. Има RAM меморија од 2GB и внатрешна ROM меморија од 8GB.

Димензии на производот:

Должина – 959,6мм

Висина – 556,8мм

Висина( вклучена основа) – 608,1 мм

Тежина (без основа) – 7,2кг

Тежина( со основа) – 7,32

Дебелина на основа – 208,3мм

Пакетот содржи: Монитор, основа x2, упатство за корисникот, шраф x4, Bluetooth далечински управувач со гласовно активирање

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi LED 4S 43''
Големина на дисплеј
43''
Димензии и тежина
Должина – 959,6мм; Висина – 556,8мм; Тежина (без основа) – 7,2кг; Тежина( со основа) – 7,32
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi LED TV 4S 43'' Smart Android Телевизор ЕУ

Quad core 64 bit процесор, гласовни команди и Google Assistant, DOLBY технологија

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција | EУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop