Xiaomi Redmi 8 4/64GB Црн

Шифра: 366777

8990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

6.22" капацитивен HD дисплеј, Snapdragon 439 1.95GHz, задна AI камера 12MP + 8MP, батерија 5000mAh

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Redmi 8 4GB/64GB Црн

Xiaomi Redmi 8 доаѓа со 6.22” HD капацитивни 1520х720 пиксели LCD екран и е заштитен со Gorilla Glass 5.

Функционира со 8-јадрен Qualcomm Snapdragon 439 процесор 1.95GHz со 4 GB RAM и 64 GB внатрешна мемрија проширлива до 512GB со SD картичка.

Графичката картичка Adreno 505 обезбедува флуидност во работењето.

На задниот дел е позиционирана двојна AI камера: главна камера од 12 MP со сензор Sony IMX363 и додатна 2MP камера за длабочина. Предната селфи камера од 8MP со AI овозможува отклучување со препознавање на лице.

Благодарение на моќната батерија 5000mAh, гарантира долго користење, играње и прегледи на содржини, без потреба од постојано полнење.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Redmi 8
Боја
Црна
Оперативен систем
MIUI 10
CPU
Qualcomm Snapdragon 439 Octa core 1.95GHz
GPU
Adreno 505
Сензор за слики
Sony IMX363
RAM
4GB
ROM
64GB
Проширлива меморија
До 512GB
Вид на дисплеј
Капацитивен HD (1520 x 720 px)
Големина на дисплеј
6.22"
Задна камера
12.0MP+2.0MP
Предна камера
8MP
Фреквенција
2G: GSM B2/B3/B5/B8, 3G: WCDMA B1/B2/B5/B8, 4G: FDD-LTE B1/B3/B4/B5/B7/B8/B20, TD-LTE B38/B40
Поврзување
GSM, 3G, 4G, GPS, WiFi, Bluetooth
Функции
4G, 3G, MP3, MP4, GPS, Калкулатор, пораки, стоперица, календар, будилник, Miracast, е-пошта, сензор за лице, Google Play Store, OTA
Јазици
GLOBAL (вклучен македонски)
Батерија
5000mAh Литијска
Димензии и тежина
156,48 * 75,41 * 9,4 mm, 188g
Пакет
1 × Телефон 1 Вградена батерија 1 × Кабел USB Тип C 1 × игла за СИМ 1 × Упатство за корисници 1 Полнач
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Redmi 8 4/64GB Црн

6.22" капацитивен HD дисплеј, Snapdragon 439 1.95GHz, задна AI камера 12MP + 8MP, батерија 5000mAh

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop