• -3600 

Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB - Син

Шифра: 000099

12590 
8990 ден заштеди 3600  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

6.3 инчен FHD дисплеј, NFC, 18W Брзо полнење, Камера 48.0MP 8.0MP 2.0MP 2.0MP, Qualcomm Snapdragon 665, Adreno 610

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
На залиха

Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB - Син

Наследникот на неверојатниот Redmi Note 7 е опремен со Qualcomm Snapdragon 665, Octa Core, 2.0GHz, 64bit процесор и графичка картичка GPU Adreno 610 кои заедно се добитна комбинација за користење на омилените апликации и игри со совршена флуидност и без никакво кочење.

Redmi Note 8Т може да се пофали со 4 задни камери 48.0MP + 8.0MP + 2.0MP + 2.0MP кои овозможуваат високо квалитетни фотографии со широк агол од 120 ° и автоматска корекција AI (Artificial Intelligence) што спречува дисторзии на сцената. Има предна 13MP селфи камера со режим Beautify и AI портрет.

Телефонот може да се отклучи благодарение на сензорот за отпечатоци или системот за препознавање лицe.

Redmi Note 8Т е опремен со 6.39" екран со резолуција од 2340 x 1080 пиксели FHD + дисплеј. Има 4 GB RAM и 64 GB ROM со можност за проширување до 256 GB. Оперативниот систем е MIUI 10 базиран на Андроид 9.

Една од најсилните точки на овој модел е неговата батерија од дури 4000mAh со брзо полнење Quick Charge 3,0 18W со која се достигнуваат 2-3 дена траење на батеријата, карактеристика што го позиционира овој смартфон на прво место во односот квалитет / цена.

Разликата од Xiaomi Redmi Note 8 е во поддржувањето на функцијата NFC. 

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Redmi Note 8T
Боја
Сина
Оперативен систем
MIUI 10 базиран на Android 9 OS
CPU
Qualcomm Snapdragon 665 Octa-core 2.0GHz
GPU
Adreno 610
Сензор за слики
Samsung ISOCELL GM1
RAM
4GB
ROM
64GB
Проширлива меморија
До 256GB
Вид на дисплеј
Капацитивен FHD (2340 x 1080 pixels)
Големина на дисплеј
6.3''
Задна камера
48.0MP 8.0MP 2.0MP 2.0MP
Предна камера
13.0MP
Фреквенција
2G: GSM B2/B3/B5/B8 3G: WCDMA: B1/B2/B4/B5/B8 4G: FDD-LTE: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20, TDD-LTE: B38/B40
Мултимедија
Видео формат:3GP, MP4, RMVB Аудио формат: WAV, AMR, MP3 Формат на слики: GIF, JPEG, BMP, PNG FM radio: /
Функции
4G, WIFI, GPS, Bluetooth, Откривање на движењата, Smart Wake, е-пошта, пораки, календар, калкулатор, часовник, камера, преносна точка за пристап, Touch ID, брзо полнење, тип-Ц, NFC, брзо полнење од 18W
Јазици
Глобална верзија (повеќејазичен)
Сензори
Жироскоп, сензор за забрзување, сензор за растојание, сензор за амбиентално осветлување, електронски компас
Батерија
4000mAh Литијска батерија
Димензии и тежина
Димензии: 161,14 * 75,4 * 8,6 mm Тежина: 190g
Пакет
1 × Redmi Note 8Т 1 × Type C кабел 1 × SIM пин 1 × Маска 1 × Прирачник за употреба 1 × Полнач
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB - Син

6.3 инчен FHD дисплеј, NFC, 18W Брзо полнење, Камера 48.0MP 8.0MP 2.0MP 2.0MP, Qualcomm Snapdragon 665, Adreno 610

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop