• -2000 

Xiaomi Redmi 8A 2/32GB Син

Шифра: 366613

7990 
5990 ден заштеди 2000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

6,22 "FHD дисплеј, Snapdragon 439 2.0GHz, 12MP AI камера Sony IMX363, батерија 5000mAh

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Redmi 8A 2/32GB Син

Xiaomi Redmi 8A доаѓа со елегантен 6,22" екран со резолуција од 720х1520 пиксели. Интегрира задна 12MP AI камера со сензор Sony IMX363, предна камера од 8MP и GPU Adreno 505. Оваа комбинација овозможува снимање остри, јасни слики и складирање на истите во внатрешна меморија од 32 GB која може да се прошири до 512 GB со додатна мемориска картичка.

Покрај неговите графички можности, новиот Xiaomi Redmi 8A може да се пофали со одличниот Qualcomm Snapdragon 439 процесор кој функционира благорадение на двата четири-јадрени процесори од 1,95 GHz и 1,45 GHz Cortex A53.

Високо ефикасната литиумска батерија од 5000 mAh гарантира долго траење од 2-3 дена. 

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Redmi 8A
Боја
Сина
Оперативен систем
MIUI 10
CPU
Qualcomm Snapdragon 439 Octa core 1.95GHz
GPU
Adreno 505
Сензор за слики
Sony IMX363
RAM
2GB
ROM
32GB
Проширлива меморија
До 512GB
Вид на дисплеј
Капацитивен HD (1520 x 720 pixels)
Големина на дисплеј
6.22"
Задна камера
12.0MP
Предна камера
8.0MP
Фреквенција
2G: GSM B2/B3/B5/B8 3G: WCDMA: B1/B2 /B5/B8 4G: FDD-LTE:B1 /B3/B4/B5/B7/B8/B20, TD-LTE: B38/B40
Мултимедија
Видео:3GP, MP4, RMVB Аудио формат:WAV, AMR, MP3 Слики: GIF, JPEG, BMP, PNG; FM radio
Функции
4G, 3G, MP3, MP4, GPS, Калкулатор, пораки, стоперица, календар, будилник, Miracast, е-пошта, сензор за лице, Google Play Store, OTA
Напредни функции
Сензори за забрзување, сензори за растојание, сензори за амбиентално светло, електронски компас
Јазици
GLOBAL (вклучен македонски)
Батерија
5000mAh Литијска
Пакет
1 × Телефон 1 Вградена батерија 1 × Кабел USB Тип C 1 × игла за СИМ 1 × Упатство за корисници 1 Полнач
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Redmi 8A 2/32GB Син

6,22 "FHD дисплеј, Snapdragon 439 2.0GHz, 12MP AI камера Sony IMX363, батерија 5000mAh

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop