Xiaomi Redmi Note 9S 4/64GB - Црн

Шифра: 369857

15990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Xiaomi Redmi Note 9S, 6,67'', Qualcomm Snapdragon 720G, 5020 mAh, 4GB RAM, MIUI 11 (Android 10.0), 16 MP предна, 48.0MP главна задна камера, Dual SIM 

ДОСТАПЕН ЗА ПРЕД-НАРАЧКА!!

ИНФО ЗА ИСПОРАКА КОНТАКТ: 076 750 968 или kontakt@smartus.mk

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | ЕУ верзија 

Количина
Распродадено


Xiaomi Redmi Note 9s 4GB/64GB - црн

ДОСТАПЕН ЗА ПРЕД-НАРАЧКА! 

Новиот Redmi Note 9s е наследник на популарната Redmi Note серија, а освен со подобрени перформанси, се одликува и со нов извонреден дизајн.

Со совршено обликувани линии, посебно воодушевува FHD+ екран од 6.67" кој е уште поголем во однос на телото, дури 91% и закривеното Gorilla Glass 5 со цврста стаклена позадина ергономски прилагодена за уште поцврста и поедноставна употреба.

Привлекува внимание и ненаметливо дизајнираното комбинирано копче за отклучување и сензорот за отпечаток од прст накосо поставен, на совршено место за вашиот палец. Сето ова ќе ви овозможи уживање во искуството при отклучување. За фантастично искуство при работењето и играњето ќе се погрижи осум јадрениот процесор со високи перформанси Qualcomm Snapdragon 720G, до 2.3GHz, Adreno A618 GPU и петтата генерација AI со подобрени перформанси.

Со цел да уживате во фотографирањето, Redmi Note 9s е опремен со предна камера од 16MP и задна камера од 48MP со ултра висока резолуција, дури 8000 x 6000px која поддржува 4K и video pro. Без разлика на тоа дали патувате или слушате музика, разгледувате веб страна или играте видео игри, сите едногласно се согласуваме дека неопходна е долготрајна батерија.

Благодарение на ултра големиот капацитет на батеријата од 5020mAh поддржува дури до 13 часа непрекинато играње видео игри.

Полнењето е брзо, Redmi Note 9S поддржува брзо полнење од 18 W, а опремен е и со Fast Charger од 22,5 W.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Redmi Note 9s
Боја
Црна
Оперативен систем
MIUI 11 базиран на Android 10 OS
CPU
Qualcomm Snapdragon 720G, octa core 2X Gold 2.3GHz 6x Silver 1.8GHz
GPU
Adreno A618
RAM
4GB
Проширлива меморија
до 512GB
Вид на дисплеј
капацитивен 2400x1080 Px FHD
Големина на дисплеј
6.67''
Мрежа
GSM: B2/3/5/8, WCDMA: B1/2/4/5/8 TDD, LTE: B38/40 FDD, LTE: B1/2/3/4/5/7/8/20/28
Задна камера
48.0MP + 8.0MP + 5.0MP + 2.0MP
Предна камера
16.0MP
Поврзување
GSM, 3G, 4G, GPS, WiFi, Bluetooth
Димензии и тежина
165.75 x 76.68 x 8.8мм, 209г
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Redmi Note 9S 4/64GB - Црн

Xiaomi Redmi Note 9S, 6,67'', Qualcomm Snapdragon 720G, 5020 mAh, 4GB RAM, MIUI 11 (Android 10.0), 16 MP предна, 48.0MP главна задна камера, Dual SIM 

ДОСТАПЕН ЗА ПРЕД-НАРАЧКА!!

ИНФО ЗА ИСПОРАКА КОНТАКТ: 076 750 968 или kontakt@smartus.mk

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | ЕУ верзија 

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop