Yeelight паметна LED светилка 1S – DIMMABLE (затемнување)

Шифра: 000359

990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Smart LED светилка, може да се управува преку апликација и има гласовна контрола

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена

Количина
Распродадено


Паметната Yeelight сијалица од новата генерација користи ново оптимизирано електроничко решение кое овозможува мешање на светлата чија ефикасност достигнува до 94lm / W, а енергетската потршувачка е за 15% помала од претходните модели.

Гласовна контрола

Поддржува поврзување со омилените гласовни платформи како Amazon Alexa, Google Assistant и Apple HomeKit или пак едноставно поврзување со друг паметен уред и со самото тоа овозможува уште полесно управување.

Паметно користење

Светилката може слободно да ја управувате преку Yeelight или Mi Home апликацијата, а може исто така да поврзете повеќе паметни светилки кои автоматски ќе се поврзат така што ќе создадат пореална и поживописна атмосфера. Може да ги управувате и контролирате и преку вашиот смартфон и тоа од далечина.

Новитет кај светилката е синхронизацијата со музика. Тоа овозможува да ја поврзете и да уживате гледајќи како во вашата соба светлото се менува во зависност од ритамот на песната што ја слушате. Yeelight нуди и програм кој се вклопува во вашиот животен стил така што може да бидете сигурно дека светлото ќе се вклучува секое утро во исто време и тоа пред да заѕвони алармот.

Или пак, може и да го подесите навечер автоматски да се исклучува.

Економичен а воедно и смарт избор

Со помош на оптимизираното електронично решение, светилката постигнува до 800 лумени моќ со само 8,5W. Нејзиниот животен век изнесува нешто приближно на 25 000 часа. Светилката исто така штеди електрична енергија а воедно и ја подобрува функционалноста на вашиот паметен дом.

Паметната сијалица поседува функција за пригушено светло односно затемнување

Технички податоци

Бренд
Yeelight
Модел
YLDP15YL
Оперативен систем
може да се поврзе со Android / iOS
Моќ
светлосна моќ до 800 лумен, температура во боја 1700 - 6500K
Поврзување
WiFi
Димензии и тежина
Димензии: 6 x 6 x 12,4 цм Тежина: 0,186кг
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Yeelight паметна LED светилка 1S – DIMMABLE (затемнување)

Smart LED светилка, може да се управува преку апликација и има гласовна контрола

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop