Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p + Gateway – Надворешна безбедносна камера + приемник сет

Шифра: 000654

6190 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

IP65, PIR сензор, батерија од 5700mAh, оддалеченост при ноќни услови до 7 метри

Количина
Распродадено


Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p Set – Надворешна безбедносна камера сет

Добро заштитете го надворешниот дел од вашиот дома со Xiaomi Mi 1080p сет безжичната камера. Камерата овозможува едноставно снимање на отворено со поглед од 130° и резолуција на слика Full HD 1080p, а со помош на применикот поврзете дури до 4 надворешни камери кои може да снимаат во исто време.

Освен тоа, камерата е целосно безжична и се инсталира за неколку минути, на било кое место. Батеријата од 5700mAh овозможува 90 дена времетраење.

Full HD 1080P резолуција

Со Xiaomi Mi 1080p надворешната камера може да го снимате надворешниот дел од куќата во резолуција 1080p. Со помош на ултраширокиот објектив од 130°, камерата успева да покрие поголем дел од просторот и значително да ги намали мртвите агли.

И не само тоа, туку благодарение на WDR технологијата и големиот отвор f/2.1, може да снима јасни и прецизни слики ноќе и при слабо позадинско осветлување.

Погодна за сите годишни времиња

Xiaomi Mi безжичната камера може да функционира на температура од -20°C до 50°C, притоа овозможувајќи надзор на вашиот дом во текот на цела година. Камерата е така изработена што е заштитена од евентуални кражби а има и вграден жироскоп. Доколку детектира било каква невообичаена активност, ќе ви испрати известување на вашиот смартфон.

Внатрешниот приемник може да ги зачува видео записите на TF картичка, USB стик и/или 3-дневна архива на cloud. Уредот користи технологија на видео кодирање H.265 next gen, штеди простор за зачувување на видео записи и овозможува непречено гледање со брза и стабилна конекција.

Главни карактеристики:

-IP65 отпорност на вода и надворешни влијанија

-1080p Full HD video

-Широкоаголен објектив од 130°

-Ноќно гледање на оддалеченост од 7м

-Детектира човечко движење со помош на инфраред зраци

-Внатрешен приемник за поврзување 4 камери

-Брза и едноставна инсталација

-Безжична врска: Wi-Fi FiIEEE802.11b/g/n 2,4 GHz

- можност за microSD картичка (do 32 GB), USB стик

-90 дена времетраење на батеријата

-Капацитет на батеријата: 5700 mAh

-Димензии: 52,7 x 122 x 102,6 мм

-Тежина: 273 g

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p + Gateway – Надворешна безбедносна камера + приемник сет

IP65, PIR сензор, батерија од 5700mAh, оддалеченост при ноќни услови до 7 метри

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop