• -600 

Xiaomi Mi Scooter Essential Lite - Електричен тротинет црн

Шифра: 000260

19990 
19390 ден заштеди 600  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Мултифункционална контролна табла, автономија до 20км, максимална брзина до 20км/ч

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Scooter Essential - Електричен тротинет - црн

Повторно пристигна уште еден наследник на незаборавната серија Xiaomi M365 електрични тротинети - Essential. Едноставен и лесен за пренос од едно на друго место, меѓу другото одличен за градско возење на пократка релација и избегнување на гужвата во прометните места.

Изработен е од висококвалитетни материјали и опремен со двоен начин на кочење E-ABS + диск кочници. Моторот достигнува максимална моќ до 500W (250W/500W). Се карактеризира со литиум батерија од новата генерација со чија помош Essential ќе ви овозможи удобно градско возење и автономија до 20 километри а и совладување на нагорнини до 10%.

Поддржува 3 начини на возење, така што можете возењето да си го прилагодите на вашите потреби. Доколку се наоѓате во поголема гужва или сте опкружени со луѓе едноставно подесете го начинот на возење на "Пешачење" (0-5км/ч). Доколку брзината ја подесите на стандарден начин на возење, тротинетот ќе развие брзина до 15км/ч. На начин "Sport" тротинетот постигнува брзина до 20 км/ч.

Xiaomi Mi Essential може да се пофали и со повеќенаменска контролна табла на која се прикажани важни и корисни информации и тоа во реално време. Со само едно притискање на копчето сместено на контролната табла може да управувате со тротинетот и тоа: да го вклучувате или исклучувате, да го промените начинот на возење или да ги вклучите и исклучите предните светла.

Дизајнерите на тротинетот користеле TPR материјал за изработка на рачките.

Со Kinetic Energy Recovery System (KERS) кинетичката енергија ја претвора во електрична за што поголем век на траење на батеријата. Во однос на претходната генерација, составот за поврат на кинетичката енергија е целосно унапреден. При секое кочење или возење без додавање гас кинетичката енегија се претвора во електрична.

Со цел тротинетот подобро да ги поминува препреките и да ги ублажува ударите, опремен е со 8,5 инчни гуми.

Апликацијата Smart App ќе ви овозможи да го пратите возењето и да ги анализирате статистичките и технички податоци. На пример, преостаната батерија, состојба на истата и слично. Ќе добиете автоматско известување ако биде забележана некаква неправилност.

Xiaomi Mijia Essential поседува IP54 сертификат за заштита од прашина и дожд (но, тротинетот не е наменет за возење по вода).

За да го стартувате тротинетот потребно е лесно да одтурнете со ногата и моторот ќе почне да работи.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Essential
Боја
Црна
Моќ
250W (max 500W), до 20 км/ч
Напредни функции
E-ABS + диск кочници, 3 начини на возење, Smart App, Kinetic Energy Recovery System
Батерија
автономија до 20 километри
Димензии и тежина
108 x 43 x 114 cm/ 108 x 43 x 49 cm (преклопен), 12кг
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Scooter Essential Lite - Електричен тротинет црн

Мултифункционална контролна табла, автономија до 20км, максимална брзина до 20км/ч

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop