• -1000 

Xiaomi Mi Smart TV 4A HD 32'' Телевизор

Шифра: 000091

13990 
12990 ден заштеди 1000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Smart TV, 32 инчни LCD екран, Android TV, HD 1366*768 резолуција, внатрешна меморија 8 GB, далечински управувач со гласовна контрола

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Smart TV 4А HDR 32''

Новиот Xiaomi Mi TV 32-инчен 4K Android Smart телевизор е специјално дизајниран за љубителите на висококвалитетни аудиовизуелни содржини. 

Може да се пофали со гласовни и интерактивни можности за користење на интернет услуги. Далечинскиот управувач со само 12 копчиња е лесен и интуитивен за употреба. Интегрира гласовни команди што овозможуваат контрола на било кој домашен уред компактибилен со Google Assistant, како на пример намалување на светло, поставување тајмер во текот на филмските маратони и многу други смарт опции.  

tv55dalj.png

Телевизорот интегрира систем Patch Wall кој нуди 700,000+ часови забава. Во исто време, ги анализира движењата и навиките на корисниците и гради содржински модули врз основа на претходните употреби. Важна предност на Xiaomi Mi TV е употребата на Android TV, што ви овозможува инсталирање разни апликации и игри од Google Play Store. Поддршката на Chromecast овозможува испраќање содржини директно од мобилни уреди и нивно проектирање на Xiaomi Mi TV.

Озвучувањето Dolby Digital Plus нуди кинематски квалитет со којшто се доловува беспрекорно кристален звук. Без разлика дали се работи за филмови, ТВ-емисии, видеа или концерти, Dolby Audio испорачува аудио квалитет кој ги исполнува дури и најголемите очекувања.

Интерфејсите се наоѓаат на задниот дел од тлевизорот и интегрира 3 HDMI влезови (еден е со поддршка ARC) и 3 USB порти, кабелски приклучок Етернет, 4 порти за RCA за поврзување на аналогни уреди и влез за антена. Вклучува Bluetooth 4.2 и Wi-Fi 2.4G и 5G.

tv55-index22.jpgtv55x.jpgtv55-index17.jpg

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
L32M5-5ASP
Боја
Црна
Оперативен систем
Android TV (Android 9)
CPU
64 bit Quad-core processor
RAM
1GB
ROM
8GB
Вид на дисплеј
HD екран со резолуција 1366*768
Поврзување
3 HDMI, 3 USB, Wifi 2.4G&5G, Ethernet 100MB, Bluetooth 4.2
Напредни функции
DOLBY Stereo 2*5W 6ohm Box, Youtube/Google Play store/Google Assistant, Netflix, Amazon Prime
Димензии и тежина
73,3 × 47,8 x 18,0 cm (со носач), Тежина: 3,96 kg (со носач)

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Smart TV 4A HD 32'' Телевизор

Smart TV, 32 инчни LCD екран, Android TV, HD 1366*768 резолуција, внатрешна меморија 8 GB, далечински управувач со гласовна контрола

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop