• -300 

Xiaomi Mi Watch Lite Паметен часовник - црн

Шифра: 000355

3490 
3190 ден заштеди 300  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Екран во боја од 1,4 инчи, 5АТМ водоотпорност, поддржува 11 спортски активности

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Watch Lite Паметен часовник - црн

Прекрасниот паметен часовник Xiaomi Mi Watch Lite се претставува со елегантно и тенко куќиште со големина од 1.4 инчи. Станува збор за вториот модел паметен чсаовник лансиран од Xiaomi. Без сомнеж, многубројните функции ќе ви бидат од помош во грижата за здравјето, како и во подобрувањето на вашата физичка активност.

1,4” TFT екран

1,4-инчен екран во боја со висока резолуција, прикажаната содржина ја прави уште поубава и поживописна. Поголем екран кој одлично одговара на ширината на зглобот, придонесува за пријатно чувство при носењето. Автоматско подесување на светлината.

Поддржува 11 спортски начини

Без разлика дали сте на отворено или затворено, Mi Watch Lite го прати вашето движење во реално време. Уредот ги поддржува следните спортски активности: пешачење, трчање на отворено и на лента, велосипедизам на отворено и затворено( на статичен велосипед), пливање на отворено и пливање во базен, трекинг, трчање, крикет, слободен стил.

Вградени GPS + GLONASS

Со GPS + GLONASS и паметните сензори, часовникот прецизно ќе го прати вашиот ритам, брзината, потрошените калории. Може исто така да измери и било какви промени во срцевите отчукувања и со тоа да даде една јасна слика за вашата состојба при вежбање.

Пратење на срцевите отчукувања

Часовникот е опремен со PPG сензор и може точно да го открие вашиот пулс и тоа 24 часа на ден и да ве извести кога ќе премине одредена граница. Податоците во врска со пулсот во мирување може да ги зачувате до 30 дена како би помогнале во пратењето на дологорчните промени во отчукувањата на срцето.

Пратење на сонот

Анализирајте го квалитетот на сонот со надгледување на сите податоци поврзани со спиењето, како длабокиот сон, лесниот сон и времетраењето на спиењето.

Водоотпорен 5ATM

Благодарение на сертификатот 5ATM за водоотпорност, нема потреба да го симнувате часовникот кога миете раце, при туширање, пливање или вежбање. Водоотпорен е на длабочина до 50 метри.

Батерија со голем капацитет 

Опремен е со литиумска батерија со јачина од 230mAh за континуирана автомонија до 9 дена при нормална употреба, со непрекинато вклучен GPS прием за време на спортските активности автономијата се намалува на 10 часа. Со само два часа полнење, целосно ќе ја наполнете батеријата до 100%.  

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi Watch Lite
Вид на дисплеј
1,4" TFT екран 320 x 320p, Осветлување мин. 350Nits(Typ)
Поврзување
Bluetooth, апликација Xiaomi Wear
Функции
мерење на 11 спортски активности, време, час, будење
Напредни функции
мерење на срцеви отчукувања, контрола на квалитет на сон
Димензии и тежина
41 x 35 x 10,9 мм Тежина 21 грам + ремче 14 грама
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Watch Lite Паметен часовник - црн

Екран во боја од 1,4 инчи, 5АТМ водоотпорност, поддржува 11 спортски активности

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop