Соларен панел за безбедносна камера Xiaomi IMILAB EC4 за надворешенa употреба

Шифра: 723798

1890 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Соларен панел за IP камера IMILAB EC4, фотоволтаичен панел, микро USB интерфејс, кабел 40cm, прилагодлив агол на навалување, ниво на заштита IP67, работна температура -20 до +60 °C.

Количина
Распродадено


Соларен панел за Xiaomi IMILAB EC4 безбедносна камера за надворешенa употреба

Соларниот панел Imilab за EC4 камера е одличен додаток кој ќе му овозможи да работи 24 часа на ден без потреба од дополнително полнење! Високо ефикасниот соларен панел од 3,5 W треба да биде изложен на дневна светлина најмалку 4 часа на ден. Во текот на денот соларниот панел ќе ја напојува камерата и ќе ја полни нејзината батерија, додека пак навечер камерата Imilab EC4 ќе се напојува од нејзината вградена батерија.

Куќиштето на панелот е отпорно на сите временски услови и го задоволува меѓународниот индустриски стандард IP67. Соларниот панел може да се пофали со опсег на работна температура од -20 до + 60 .

Соларниот панел IMILAB е лесен за инсталирање, опремен со специјален држач што овозможува безбедно прицврстување на различни површини. Ова ќе му овозможи на панелот да добие доволно светлина за да ја обезбеди потребната енергија за полнење на батеријата

Технички податоци

Бренд
Imilab
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Соларен панел за безбедносна камера Xiaomi IMILAB EC4 за надворешенa употреба

Соларен панел за IP камера IMILAB EC4, фотоволтаичен панел, микро USB интерфејс, кабел 40cm, прилагодлив агол на навалување, ниво на заштита IP67, работна температура -20 до +60 °C.

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop